Jaké jsou plány našeho DIGI centra?

Plán na první pololetí je připraven. Přesné termíny budou ještě upřesněny, ale zatím počítám, stejně jako v loňském roce, se čtvrtky od 16.30.

Leden

Ještě nejste eTwinner? Proč?

Co je to ten eTwinning a jak může přispět k motivaci žáků a studentů? S tím Vás seznámí ambasadorka eTwinnigu v České republice Martina Kupilíková. Mimo jiné se dozvíte jak začít, jak sehnat spolehlivého partnera, prohlédneme si prostředí Twinspace, ve kterém žáci společně pracují, sdílí svoji práci a společně komunikují.

Pokud hledáte možnost, jak ve svých žácích vzbudit motivaci k učení cizích jazyků a používání ICT nástrojů ve výuce, je pro Vás eTwinning to správné řešení.

Lektorka Martina Kupilíková

Únor

Co ta Jitka zase vyzkoušela

S technologickými novinkami ve vzdělávání Vás seznámí Jitka Rambousková, autorka blogu cojsemvyzkousela.cz. Setkání bude mezipředmětové a na své si přijdou učitelé všech stupňů vzdělávání, kteří chápou technologie jako přirozenou součást výuky, a to nejen při distanční výuce.

Po zkušenostech z minulých seminářů Jitky Rambouskové jsem si jistý, že každý účastník bude odcházet se spoustou nápadů, které bude chtít hned druhý den vyzkoušet i ve své výuce.

Lektorka Jitka Rambousková

Březen

Hrajeme si s videem a zvukem

Každý učitel, využívající ICT nástroje se dostane do situace, kdy má natočené video nebo audio a stojí před problémem, co s ním dál. Na setkání si ukážeme, jak lze audio soubor nejen jednoduše nahrát, smíchat, ale i dále upravovat (zkrátit, prodloužit, změnit výšku, tempo, přidat efekty..), ale také jaké jsou možnosti jeho sdílení např. formou podcastů. U videa si ukážeme např. převod souborů mezi různými formáty, jak lze video oříznout, doplnit o hudbu a jak jej lze zveřejnit na serveru YouTube.

Lektor Milan Khas

Duben

Bezpečnost žáků v kyberprostoru

Během distanční výuky se stalo téma kyberbezpečnosti aktuálnějším, než kdy jindy. Jaké jsou nyní Vaše postřehy a zkušenosti? Setkali jste se Vy osobně, nebo zprostředkovaně s problémy, které vyplývají z výuky v kyberprostoru?

Lektor David Kudrna

Květen

Učitel fotografem aneb jak dokumentovat školní akce

Není fotka jako fotka. V současné době může být díky mobilnímu telefonu fotograf téměř kdokoli. Udělat dokonalou fotografii, už ale tak jednoduché není. Na našem setkání si ukážeme, jak by měla vypadat správná kompozice, vysvětlíme si pojem zlatý řez a naučíme se pracovat s jednotlivými režimy, které nám mobil nabízí.

Jediné, co budete potřebovat s sebou, je mobilní telefon s fotoaparátem.

Lektor Tomáš Liška

Červen

Co se nám osvědčilo?

Při posledním setkání v tomto školním roce budeme společně sdílet, co se nám osvědčilo v oblasti ICT nejen během distanční výuky, ale i to, co jsme si následně přenesli zpět do naší třídy. Přijďte do našeho DIGI centra a podělte se s námi i o své nápady a zkušenosti.

Lektor Milan Khas