Únor a březen v našem DIGI centru

Slíbil jsem, že co nejdříve sdělím termíny našich setkání. Tady jsou 😉

Naše setkání proběhnou, vzhledem k současné situaci, on-line, v prostředí Google Meet. Odkaz pro připojení bude registrovaným účastníkům zaslán v den konání akce.

18. 2. od 17.00

Ještě nejste eTwinner? Proč?

Co je to ten eTwinning a jak může přispět k motivaci žáků a studentů? S tím Vás seznámí ambasadorka eTwinnigu v České republice Martina Kupilíková. Mimo jiné se dozvíte jak začít, jak sehnat spolehlivého partnera, prohlédneme si prostředí Twinspace, ve kterém žáci společně pracují, sdílí svoji práci a společně komunikují.

Pokud hledáte možnost, jak ve svých žácích vzbudit motivaci k učení cizích jazyků a používání ICT nástrojů ve výuce, je pro Vás eTwinning to správné řešení.

Lektorka Martina Kupilíková

25. 2. od 17.00

Co ta Jitka zase vyzkoušela

S technologickými novinkami ve vzdělávání Vás seznámí Jitka Rambousková, autorka blogu cojsemvyzkousela.cz. Setkání bude mezipředmětové a na své si přijdou učitelé všech stupňů vzdělávání, kteří chápou technologie jako přirozenou součást výuky, a to nejen při distanční výuce.

Po zkušenostech z minulých seminářů Jitky Rambouskové jsem si jistý, že každý účastník bude odcházet se spoustou nápadů, které bude chtít hned druhý den vyzkoušet i ve své výuce.

Lektorka Jitka Rambousková

25. 3. od 17.00

Hrajeme si s videem a zvukem

Každý učitel, využívající ICT nástroje se dostane do situace, kdy má natočené video nebo audio a stojí před problémem, co s ním dál. Na setkání si ukážeme, jak lze audio soubor nejen jednoduše nahrát, smíchat, ale i dále upravovat (zkrátit, prodloužit, změnit výšku, tempo, přidat efekty..), ale také jaké jsou možnosti jeho sdílení např. formou podcastů. U videa si ukážeme např. převod souborů mezi různými formáty, jak lze video oříznout, doplnit o hudbu a jak jej lze zveřejnit na serveru YouTube.

Lektor Milan Khas